Każdy dzień jest w przedszkolu niezwykły i przynosi wiele niespodzianek. Obchodzimy święta państwowe i religijne, czcimy ważne rocznice i celebrujemy dni szczególne dla każdego przedszkolaka. Nie zapominamy o naszych najbliższych i naszym najbliższym otoczeniu. Poznajemy świat, a świat poznaje nas!

15 LISTOPADA - SPOTKANIE Z SENIORAMI

By uczcić "Dzień Seniora" spotkaliśmy się z seniorami - członkami zespołu "Łęgowianie" przy Gminnym Ośrodku Kultury. To specjalnie dla nich prezentowaliśmy montaż muzyczno - słowny oraz składaliśmy przygotowane życzenia i upominki. W podzięce seniorzy zaprosili nas do siebie, do Ośrodka Kultury oraz pięknie dla zaśpiewali, za co mogliśmy ich nagrodzić jedynie burzą oklasków.

13 LISTOPADA - WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

Wystawa "Dinozaury - giganci czasów prehistorycznych" to dopiero przeżycie! Oglądaliśmy 30 modeli dinozaurów naturalnej wielkości, zdobywaliśmy wiedzę o ich życiu, podziwialiśmy kolekcję skamieniałości, a nawet... mogliśmy na moment zamienić się w małych archeologów na stanowisku paleontologicznym! To była niezwykła podróż w czasie! Do przedszkola wracaliśmy zmęczeni ale z wypiekani na twarzach i głową pełną wrażeń.

30 PAŹDZIERNIKA - WIZYTA UCZNIÓW Z ŁĘGOWA

Hurra! Mamy gości! Odwiedzili nas absolwenci przedszkola - dziś już prawie dorośli trzecioklasiści, wraz ze swoimi wychowawczyniami. To taka nasza mała tradycja. Wkrótce my odwiedzimy ich, a wtedy pokażą nam swoją szkołę, klasy, boisko. Swoje umiejętności mogli zaprezentować już dziś przedstawiając nam montaż muzyczno-słowny "Wdzięczni nauczycielom uczniowie". My w ramach rewanżu tańczyliśmy, śpiewaliśmy i recytowaliśmy wiersze. A później miło spędzaliśmy czas przy wspólnych zabawach i słodkim poczęstunku.

10 PAŹDZIERNIKA - Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Dziś pierwsza wycieczka w tym roku! Oczywiście przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa i pamiętamy jak poruszać się po drodze, jak chodzić w parach i jak grzecznie spędzać czas w drodze. Jedziemy więc na pocztę. Panie tam pracujące pokazują nam co robią, jak pracują, jak działa poczta, a nawet pozwalają nam wysłać przyniesione przez nas listy! Drogie Panie, doceniamy i szanujemy Waszą pracę!

28 WRZEŚNIA - DZIEŃ ABSOLWENTA

To pierwszy taki dzień w historii naszego przedszkola! Zaprosiliśmy wszystkie dzieci, które w tamtym roku już się z nami pożegnały i kontynuują naukę w szkole. Powiem jedno... wspomnieniom i westchnieniom nie było końca! Jak ten czas szybko leci! Ledwo starczyło nam czasu na inne przyjemności, na zabawę, śpiewy, tańce i smaczny poczęstunek.

24 WRZEŚNIA - PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Jak co roku czekaliśmy na ten dzień i długo się do niego przygotowaliśmy. Od rana śpiewliśmy piosenki i mówiliśmy wierszyki witające panią jesień. Ponadto, żeby było bardziej uroczyście niż zwykle, wszyscy wystrojeni byliśmy w czerwone i zielone ubranka. Tego dnia nawet jedzonko dopasowało się do obowiązującej kolorystyki...

19 WRZEŚNIA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wyposażeni w worki na śmieci, rękawiczki i co najważniejsze dobre humory i zapał do pracy idziemy sprzątać świat! Tym samym włączamy się w ogólnopolską akcję sprzatania świata. Po przewędrowaniu wzdłuż i wszerz okolic przedszkola i zebraniu góry śmieci czeka nas chwila zabawy i poczucie dobrze spełnionego obowiązku!

3 WRZEŚNIA - INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Grupa najmłodszych przedszkolaków zaczyna poznawać przedszkole i powoli wdraża się w życie placówki. Rano maluszki płaczą i trudno rozstać im się z rodzicami, są jednak bardzo dzielne! Z wielkim zainteresowaniem przyglądają się nowym zabawką, słuchają bajek, piosenek i próbuja się bawić wspólnie w kole. Wiemy jednak, że choć teraz jest ciężko już wkrótce będą przybieagć z roześmianą miną i głową pełną pomysłów. Dzieciom starszym dziękujemy za serce i opiekę nad "maluszkami" w tym trudnym okresie adaptacji.