W przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna (zgodnie z art.9 Karty Nauczyciela z dnia 1.02.1982 r. z późn. zm.) oraz doskonale przygotowany personel niepedagogiczny.

Działalnością Gminnego Przedszkola w Rusocinie kieruje Dyrektor Przedszkola - mgr Joanna Zarówna. Ponadto, Pani Dyrektor odpowiedzialna jest za dydaktyczny i wychowawczy poziom naszej placówki, współpracuje z radą pedagogiczną i radą rodziców oraz reprezetnuje nas w środowisku lokalnym.

Kadra pedagogiczna tworzy zgrany, kreatywny zespół. Są to osoby otwarte i profesjonalnie przygotowane do pracy. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie, jednak cały czas doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, zespołach samokształceniowych oraz studiach podyplomowych. Cały wysiłek nauczycieli zmierza ku podnoszeniu poziomu działań opiekuńczo - wychowawczych i dydaktycznych oraz wzbogacaniu warsztatu pracy, a tym samym uatrakcyjnianiu pobytu dzieci w przedszkolu.

Nauczyciele grupy młodszej - mgr Ewa Siarczyńska, Bożena Smoter Nauczyciele grupy starszej - mgr Jolanta Krzcińska, mgr Magdalena Podjaska

Opiekę nad dziećmi wspomagają także pozostali pracownicy placówki, w szczególności niezastąpiona pomoc nauczyciela -pani Joanna Gwizdała oraz panie woźne oddziałowe - Elwira Karcz i Angelina Pokorska.

Smaczne i zawsze najwyższej jakości posiłki zawdzięczamy pani kucharce - Magdalenie Herman oraz pani intendentce - Danucie Chodorek.

Wszystkich pracowników poza wysokim profesjonalizmem, cechuje także oddanie swojej pracy, radość i zrozumienie świata dziecka. To dzięki temu nie tylko organizujemy zabawę dzieciom ale też czynnie bierzemy w niej udział.